dział: USŁUGI
kategoria: prawnicze
data: 30-06-2022, 10:46:17
lokalizacja dodającego ogłoszenie: Powiat Oława
dodający ogłoszenie: Prawo Spadkowe


PRAWO SPADKOWE
Często zdarza się, że w związku z brakiem porozumienia pomiędzy spadkobiercami, majątek spadkowy w tym w szczególności nieruchomości, pozostawiane są na pastwę losu i ulegają naturalnej degradacji tracąc tym samym na wartości. Wielokrotnie spotkaliśmy się z sytuacjami, gdzie domy a nawet pałace, zaczęły porastać krzewy czy nawet drzewa, rozsadzające ściany budynków.
Co zrobić, aby nie dopuścić do popadania w ruinę majątku spadkowego ?
Najprostszym i najszybszym sposobem jest oczywiście załatwienie wszelkich spraw u notariusza, jednakże wymaga to porozumienia pomiędzy wszystkimi spadkobiercami i jednoczesnego stawiennictwa wszystkich spadkobierców (ewentualnie odpowiednio umocowanych pełnomocników) w danej kancelarii notarialnej. Co jednak jeśli porozumienie nie jest możliwe ?.
Wówczas z pomocą może przyjść nam sąd. Najpierw należy przeprowadzić tzw. postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku, w toku którego sąd ustali, kto dziedziczy po zmarłym i w jakim udziale. Następnie jeśli spadkobiercy nie będą w stanie dojść do porozumienia i podzielić się spadkiem (pamiętać tutaj należy, że jeśli do spadku wchodzą nieruchomości, to dział spadku będzie wymagał formy aktu notarialnego), wówczas również z pomocą może przyjść nam sąd, który na wniosek każdego ze spadkobierców, może dokonać działu spadku i zniesienia współwłasności.
Należy mieć na uwadze, że im dłużej zwlekamy z załatwieniem spraw spadkowych, tym trudniej będzie nam dokonać działu spadku, albowiem może się okazać, że np. w miejsce spadkobierców po jakimś czasie, będą wchodzili już ich zstępni, co może rodzić wiele trudności (np. konieczność prowadzenia dalszych postępowań o stwierdzenie nabycia spadku) i powodować przedłużanie postępowania. Znane są przypadki, gdzie sprawy spadkowe trwają nawet po kilkanaście lat, a wszystko z uwagi na to, iż spadkobiercy nie zadbali we właściwym czasie o ich przeprowadzenie, tj. kiedy możliwe było szybkie ich zakończenie.
Celem uniknięcia w przyszłości długotrwałych i problematycznych postępowań, sugerujemy na bieżąco starać się załatwiać sprawy dziedziczenia.
Jeśli potrzebowaliby Państwo naszej pomocy i doradztwa w sprawach "życia i śmierci", zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.
Tel: 538 166 433
e-mail: biuro@twkancelaria.eu
www.twkancelaria.pl

kontakt: 538166433

Zdjęcie ogłoszenia nr 28589
drukuj
wszystkie ogłoszenia w kategorii: "prawnicze"
wszystkie ogłoszenia w dziale: "USŁUGI"
powrót do strony głównej

słowa kluczowe ogłoszenia: prawo, prawo rodzinne, prawnik rozwody, kancelaria prawna olawa, olawa kancelaria, prawo spadkowe oławaPolub OLAWA.COM


Dodaj nowe ogłoszenie Dodaj firmę do katalogu
Ogłoszenia: powiat, gmina i miasto Oława i Jelcz - Laskowice oraz gmina Domaniów

By UAD 2004 - 2020 | regulamin | polityka prywatności | mapa strony | rejestracja