dział: NIERUCHOMOŚCI
kategoria: domy
data: 25-06-2021, 13:10:04
lokalizacja dodającego ogłoszenie: Oława
dodający ogłoszenie: Właściciel


Dom z odrębną częścią na działalność gospodarczą/mieszkanie

Na sprzedaż dom w Oławie z odrębną częścią na działalność gospodarczą lub oddzielne mieszkanie (osobne wejścia), wybudowany w 2007 r., o pow. całkowitej 210m2, w tym pow. użytkowa 160 m2 + strych 50 m2 (możliwość adaptacji na dodatkowe pomieszczenia użytkowe).

Dom jest ocieplony styropianem grubości 15 cm; biała elewacja, dach dwuspadowy kryty dachówką koloru grafitowego, biała stolarka okienna firmy Oknoplast, rolety antywłamaniowe w części ogrodowej.

Na parterze domu znajduje się: salon z otwartą kuchnią i jadalnią (28 m), hol (4,9 m), WC (2,2 m).

Na piętrze są: 3 pokoje (16,5 m, 11 m, 12,75 m), garderoba, (6 m), duża łazienka (18 m), składzik z wyjściem na strych (5,4 m).

W drugiej, odrębnej, części budynku znajduje się: kuchnia (6,6 m), 3 pokoje (6 m, 16 m, 7,6 m), łazienka (7 m), WC (1,7 m), przedsionek (2,1 m), korytarz (13 m).

Ponadto dom posiada: strych (50 m; możliwość adaptacji strychu na dodatkowe pomieszczenia użytkowe; pełne ocieplenie, regipsy, wyprowadzony pion kanalizacyjny, instalacja elektryczna), spiżarnię (2,6 m), kotłownię (1,6 m), przybudówkę (6,2 m), zadaszony taras (17,4m z możliwością zaaranżowania na ogród zimowy).

Dom pierwotnie został zaprojektowany z podziałem na część mieszkalną i część przeznaczoną na działalność gospodarczą, handlowo - usługową (podwyższony sufit 2,95 m), którą następnie przekształcono na pomieszczenia mieszkalne. Efektem powyższych zmian są obecnie 2 odrębne części mieszkalne budynku z osobnymi wejściami. Rozwiązanie to z pewnością warte jest rozpatrzenia przez osoby planujące przydomową działalność gospodarczą (np. gabinet, biuro, warsztat, sklep) lub rodziny wielopokoleniowe, rodzice – dzieci (możliwość funkcjonowania 2 odrębnych gospodarstw domowych).

Obie części domu są gotowe do zamieszkania od zaraz. Po wyprowadzce obecnych właścicieli budynek został przygotowany do sprzedaży (usunięto wszystkie sprzęty domowe, pomalowano pomieszczenia), w ostatnim czasie została odświeżona elewacja zewnętrzna (wrzesień 2020). Stan techniczny budynku jest bardzo dobry i nie wymaga żadnych nakładów finansowych, co pozwala na wprowadzenie się do jednej części i spokojnego urządzania się w drugiej części budynku, bez „presji czasowej”.

Nieruchomość jest ogrzewana piecem olejowym CO + CWU. Piec firmy Urlich + regulator pokojowy temperatury pozwala na oszczędne i bezobsługowe ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej. Dodatkowym źródłem ciepła na parterze jest system ogrzewania podłogowego oraz możliwość podłączenia kominka lub kozy grzewczej do wyprowadzonych przewodów kominowych i wentylacyjnych.

Dom znajduje się na 5 arowej, zagospodarowanej działce. Otoczenie domu charakteryzuje się miłą przestrzenią wypełnioną różnorodną, bujną roślinnością, dającą poczucie relaksu i intymności. W części ogrodowej znajduje się drewniana wiata, którą łatwo przystosować na garaż lub wykorzystać jako altanę ogrodową z miejscem do grillowania.

Posesja znajduje się w najbardziej zielonej części Oławy w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru specjalnej ochrony Natura 2000. Wyjątkowe miejsce dla osób ceniących ciszę, spokój oraz aktywność fizyczną (ścieżki rowerowe, trakty do biegania i spacerowania, łowiska dla wędkarzy). Z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo rezerwatu przyrody w dzielnicy tej nie mogą powstać w przyszłości żadne zakłady przemysłowe.

Dzielnica posiada nową infrastrukturę drogową pozwalającą na dobre połączenia komunikacją miejską (przystanki autobusowe, chodniki, zatoczki parkingowe). Ponadto na terenie dzielnicy znajduje się sklep spożywczo – przemysłowy oraz przedszkole. Bliski dojazd do centrum miasta Oława (15 min rowerem): w odległości ok. 3 km od dzielnicy znajduje się centrum handlowe (m.in. Biedronka, Tesco, Rossmann, JYSK, myjnia bezdotykowa), a także szkoła podstawowa, zespół szkół ponadpodstawowych, ośrodek zdrowia, apteka, kino, pizzeria, szkoła językowa, basen. Bliski wylot do trasy na Wrocław przez Jelcz-Laskowice oraz druga możliwość trasą 94 przez Marcinkowice.

Więcej informacji oraz możliwość obejrzenia pod nr telefonu: 500308751cena: 669000 zł
kontakt: 500308751

Zdjęcie ogłoszenia nr 27697
drukuj
wszystkie ogłoszenia w kategorii: "domy"
wszystkie ogłoszenia w dziale: "NIERUCHOMOŚCI"
powrót do strony głównej

słowa kluczowe ogłoszenia: dom oława sprzedamPolub OLAWA.COM


Dodaj nowe ogłoszenie Dodaj firmę do katalogu
Ogłoszenia: powiat, gmina i miasto Oława i Jelcz - Laskowice oraz gmina Domaniów

By UAD 2004 - 2020 | regulamin | polityka prywatności | mapa strony | rejestracja