dział: NIERUCHOMOŚCI
kategoria: domy
data: 11-10-2020, 13:38:20
lokalizacja dodającego ogłoszenie: Oława
dodający ogłoszenie: Osoba prywatna


Na sprzedaż dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem oraz odrębną częścią na działalność gospodarczą/oddzielne mieszkanie, wybudowany w 2007 r., o pow. 160 m2 + strych 50 m2.

Dom jest ocieplony styropianem grubości 15 cm; biała elewacja, dach dwuspadowy kryty dachówką koloru grafitowego, biała stolarka okienna firmy Oknoplast, rolety antywłamaniowe w części ogrodowej.

Na parterze domu znajduje się: salon z otwartą kuchnią i jadalnią (28 m), hol (4,9 m), WC (2,2 m).

Na piętrze są: 3 pokoje (16,5 m, 11 m, 12,75 m), garderoba, (6 m), duża łazienka (18 m), składzik z wyjściem na strych (5,4 m).

W drugiej, odrębnej, części budynku znajduje się: kuchnia (6,6 m), 3 pokoje (6 m, 16 m, 7,6 m), łazienka (7 m), WC (1,7 m), przedsionek (2,1 m), korytarz (13 m).

Ponadto dom posiada: strych (50 m; możliwość adaptacji strychu na dodatkowe pomieszczenia użytkowe; pełne ocieplenie, regipsy, wyprowadzony pion kanalizacyjny, instalacja elektryczna), spiżarnię (2,6 m), kotłownię (1,6 m), przybudówkę (6,2 m), zadaszony taras (17,4m z możliwością zaaranżowania na ogród zimowy).

Dom pierwotnie został zaprojektowany z podziałem na część mieszkalną i część przeznaczoną na działalność gospodarczą, handlowo - usługową (podwyższony sufit 2,95 m), którą następnie przekształcono na pomieszczenia mieszkalne, wynajmowane w późniejszych latach. Efektem powyższych zmian są obecnie 2 odrębne części mieszkalne budynku z osobnymi wejściami. Rozwiązanie to z pewnością warte jest rozpatrzenia przez osoby planujące przydomową działalność gospodarczą (np. gabinet, biuro, warsztat, sklep) lub rodziny wielopokoleniowe, rodzice – dzieci (możliwość funkcjonowania 2 odrębnych gospodarstw domowych).

Istotny podkreślenia jest również fakt, że obie części domu są gotowe do zamieszkania od zaraz. Po wyprowadzce obecnych właścicieli budynek został przygotowany do sprzedaży (usunięto wszystkie sprzęty domowe, pomalowano pomieszczenia), w ostatnim czasie została odświeżona elewacja zewnętrzna (wrzesień 2020). Stan techniczny budynku jest bardzo dobry i nie wymaga żadnych nakładów finansowych, co pozwala na wprowadzenie się do jednej części i spokojnego urządzania się w drugiej części, bez „presji czasowej”.

Nieruchomość jest ogrzewana piecem olejowym CO + CWU. Piec firmy Urlich + regulator pokojowy temperatury pozwala na oszczędne i bezobsługowe ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej. Dodatkowym źródłem ciepła na parterze jest system ogrzewania podłogowego oraz możliwość podłączenia kominka lub kozy grzewczej do wyprowadzonych przewodów kominowych i wentylacyjnych.

Dom znajduję się na 5 arowej, zagospodarowanej działce. Otoczenie domu charakteryzuje się miłą przestrzenią wypełnioną różnorodną, bujną roślinnością, dającą poczucie relaksu i intymności. W części ogrodowej znajduje się drewniana wiata, którą łatwo przystosować na garaż lub wykorzystać jako altanę ogrodową z miejscem do grillowania.

Posesja znajduje się w najbardziej zielonej części Oławy w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru specjalnej ochrony Natura 2000. Wyjątkowe miejsce dla osób ceniących ciszę, spokój oraz aktywność fizyczną (ścieżki rowerowe, trakty do biegania i spacerowania, łowiska dla wędkarzy). Z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo rezerwatu przyrody w dzielnicy tej nie mogą powstać w przyszłości żadne zakłady przemysłowe. Dzielnica posiada nową infrastrukturę drogową pozwalającą na dobre połączenia komunikacją miejską (przystanki autobusowe, chodniki, zatoczki parkingowe). Ponadto na terenie dzielnicy znajduje się sklep spożywczo – przemysłowy oraz przedszkole. Bliski dojazd do centrum miasta Oława (15 min rowerem): w odległości ok. 3 km od dzielnicy znajduje się centrum handlowe (m.in. Biedronka, Tesco, Rossmann, JYSK, myjnia bezdotykowa), a także szkoła podstawowa, zespół szkół ponadpodstawowych, ośrodek zdrowia, apteka, kino, pizzeria, szkoła językowa, basen. Bliski wylot do trasy na Wrocław przez Jelcz-Laskowice oraz druga możliwość trasą 94 przez Marcinkowice.

Więcej informacji oraz możliwość obejrzenia pod nr telefonu: 500308751


cena: 750000 zł
kontakt: 500308751

Zdjęcie ogłoszenia nr 27151
drukuj
wszystkie ogłoszenia w kategorii: "domy"
wszystkie ogłoszenia w dziale: "NIERUCHOMOŚCI"
powrót do strony głównej

słowa kluczowe ogłoszenia: dom z częścią na działalność gospodarczą lub oddzielne mieszkanie, dom, sprzedaż, mieszkaniePolub OLAWA.COM


Dodaj nowe ogłoszenie Dodaj firmę do katalogu
Ogłoszenia: powiat, gmina i miasto Oława i Jelcz - Laskowice oraz gmina Domaniów

By UAD 2004 - 2020 | regulamin | polityka prywatności | mapa strony | rejestracja